Svátek má: Vladimír

Politika

Velikost textu:

Kde by skončili Češi, kdyby Němci válku neprohráli. Na Sibiři?

Kde by skončili Češi, kdyby Němci válku neprohráli. Na Sibiři?

"To neděláš dobře, Jaromíre, s těma sirkama ... pan německý státní tajemník za CSU evidentně nezná českou filmovou klasiku ...," píše na facebookovém profilu Michal Hašek s odkazem na prohlášení německého politika k poválečním  Dekretům pana prezidenta Edvarda Beneše.

Bývalý hejtman Michal Hašek
22. května 2018 - 08:46

"Od roku 1997 platí česko-německá deklarace, a to pro obě strany. Jinak mu doporučuji navštívit třeba Lidice, Ležáky, Ploštinu, Prlov, Terezín a další místa v ČR a podebatovat s občany na toto téma, může vzít i pana Posselta a každopádně svíčky a květiny na hroby obětí německých nacistů s sebou..," dodal Michal Hašek.

V diskusi se k tomu vyjádřili i další přátelé bývalého hejtmana na sociální síti.

"Brnensky primator Vokral bude mit nejspis podobny nazor jako pan Mayer. Alespon podle jeho kameradsoftu s Berndem Posseltem. píše jeden z diskutujících a odkazuje na záznam na youtube.com.
 
Bernd Posselt, který šéfuje sudetské otganizaci, totiž besedoval v Brně.

"Nezaregistroval jsem, že by někdo z pánů z Bavorska nebo i Náchoda se omluvil třeba v Brně za Kounicovy koleje, kde byly po celou válku běžné popravy českých a moravských odbojářů a těsně před osvobozením Brna z Kounicových kolejí byl odeslán transport...", píše další čtenář.

"Co bychom psali my dneska na Sibiři nebo v Patagonii, kdyby válka dopadla jinak a vyhnali by nás? Psali bychom to, co Sudetští Němci - o tom, že svět je nespravedlivý, že se k nám otočil zády, že nás vyhnali a oloupili o všechno a mnohé pozabíjeli," míní další čtenář Haškova profilu. 

(ps, facebook Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto: ps)